رفتن به بالا

رصدخانه فرهنگی اجتماعی سلام دزفول

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October
  • شنبه 19 تیر 1400 - 21:32
  • کد خبر : 2308
  • مشاهده : 55 بازدید
  • یادداشت
  • چاپ خبر : اندلسی شدن دزفول
محسن ریاضی

اندلسی شدن دزفول

باسم رب الشهداء و الصديقين امام جمعه محترم، فرماندار محترم، و دادستان محترم، شورای تامین شهرستان دزفول با سلام در روزهایی که بسیاری از فعالیت‌های سازنده فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، دینی، مذهبی و… تعطیل یا روند بسیارکندی به خود گرفته است، متاسفانه فرهنگ دزفول از یک رهاشدگی منزجرکننده رنج می برد. بزرگواران، آیا فیلم و کلیپ‌های […]

باسم رب الشهداء و الصديقين

امام جمعه محترم،

فرماندار محترم،

و دادستان محترم،

شورای تامین شهرستان دزفول

با سلام

در روزهایی که بسیاری از فعالیت‌های سازنده فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، دینی، مذهبی و… تعطیل یا روند بسیارکندی به خود گرفته است، متاسفانه فرهنگ دزفول از یک رهاشدگی منزجرکننده رنج می برد.

بزرگواران،

آیا فیلم و کلیپ‌های این روز و شب‌های علی کله و باغ ویلا ها به دستتان رسیده است؟!

آیا استحقاق دختران و پسران نوجوان و جوان این دیار، دیدن این صحنه‌های ناهنجار و ساختار شکن غیر فرهنگی است؟!

زبانم از گفتن برخی صحنه هایی که دیده و یا شنیده شده است الکن و لال است.

آیا تاریخ شگفت انگیز و تکان دهنده اندلس را خوانده اید؟!

روند اندلسی کردن پایتخت مقاومت ایران اسلامی به مدد خموشی اهالی دین و فرهنگ، مدتهاست کلید خورده است.

صدای دانشجویان استان خوزستان در خصوص دفاع از شهر مقاومت بالا رفته اما از دزفول صدای درخوری شنیده نمی شود.

آیا میشود در جنگ نابرابر، با اکثر قلدرهای جهانی، شهری به مدد پایگاه دینی مردم آن، به پایتخت مقاومت، معروف شود و از چشم دشمن، دور مانده و با آن کاری نداشته باشند؟!

کلّا!!

دشمن بسیار بیدارتر و هشیارتر است و برای دهه‌ها و سده‌های آینده این مرز و بوم خوابهای طلایی دیده و بسیاری را به مرحله تاویل و عمل رسانده است.

زمانی در جایگاه عضویت در شورای شهر، به شهردار وقت می‌گفتیم: پروژه‌های شهری باید پیوست فرهنگی داشته باشد و ایشان تصورشان از پیوست فرهنگی، برگزاری دعای کمیل و سینه زنی و… در علی‌کله بود یا می گفت ساخت پارک با من و کار فرهنگی اش با امام جمعه، ارشاد، سازمان تبلیغات و… خب، اگر آن حرف صحیح بوده که نبوده، بسم الله… و صد البته همراهی و شخصیت زدگی برخی از اعضای شوراهای وقت، مانع از فهم این مهم می‌شد.

عزیزان، تا دیر نشده فکری اساسی به حال نوجوانان،جوانان، دختران و پسران و فرهنگ در حال اضمحلال این شهر مظلوم و بی دفاع کنید و الا شهدایی که خونشان سراسر این شهر و دیار را معطر و رنگین کرده است، یقه‌ی ما و شما را خواهند گرفت.

بدیهی است اگر از طرف مسئولین اقدامی جدی صورت نپذیرد، جوانان حزب الله به ندای آتش به اختیار رهبر بزرگ و مظلوم شان لبیک گفته خود چاره ای برای این کار خواهند اندیشید. منتظر اظهار نظر و اقدام مسئولین خدوم دیارمقاومت خواهیم ماند.

والعاقبة للتقوى و المتقين

محسن ریاضی

جمعه ۱۸ تیر ماه

اخبار مرتبط