رفتن به بالا

رصدخانه فرهنگی اجتماعی سلام دزفول

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
  • الثلاثاء ۷ شوال ۱۴۴۵
  • 2024 Tuesday 16 April

به گزارش سلام دزفول، پیکر پاک و مطهر شهید جلیل نور دزفولی(نوری) از شهدای جاویدالاثر دوران هشت سال دفاع مقدس شهرستان دزفول شناسایی شد. رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران دزفول اظهار کرد: پیکر پاک و مطهر شهید جلیل نور دزفولی(نوری) از شهدای هشت سال دفاع مقدس شهرستان دزفول، پس از  ۳۸ سال شناسایی شد و […]

به گزارش سلام دزفول، پیکر پاک و مطهر شهید جلیل نور دزفولی(نوری) از شهدای جاویدالاثر دوران هشت سال دفاع مقدس شهرستان دزفول شناسایی شد.

رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران دزفول اظهار کرد: پیکر پاک و مطهر شهید جلیل نور دزفولی(نوری) از شهدای هشت سال دفاع مقدس شهرستان دزفول، پس از  ۳۸ سال شناسایی شد و به آغوش وطن بازگشت.

وی افزود: شهید جلیل نور دزفولی از شهدای عملیات بدر است که در سال ۱۳۶۳ به فیض شهادت نائل شد ولی پیکر پاکش در خاک جبهه ماند و پس از چند دهه تفحص و شناسایی شد.

مزار یادبود شهید والامقام جلیل نور دزفولی در گلزار شهدای بهشت علی شهرستان دزفول قرار دارد که پیکر پاکش پس از تشییع در آنجا آرام می‌گیرد.

بسیجی شهید جلیل نور دزفولی در سال ۱۳۴۶ در دزفول چشم به جهان گشود که در دوران نوجوان از سوی بسیج به جبهه اعزام شد. این نوجوان دلیر، پس از حضور در جبهه در تاریخ ۲۳ اسفندماه سال ۱۳۶۳ در عملیات بدر به فیض شهادت نائل آمد ولی پیکر پاکش در خاک جبهه ماند و جاویدالاثر شد. پیکر پاک و مطهر این شهید والامقام پس از ۳۸ سال توسط  نیروهای کمیته جستجوی مفقودین در منطقه عملیاتی شرق دجله تفحص و از طریق آزمایشات DNA شناسایی شد.

اخبار مرتبط