رفتن به بالا

رصدخانه فرهنگی اجتماعی سلام دزفول

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October
  • سه شنبه 12 مرداد 1400 - 09:11
  • کد خبر : 2328
  • مشاهده : 51 بازدید
  • پیشخوان » خبر 2
  • چاپ خبر : تعطیلی عزاداری ایام محرم به بهانه کرونا ظلم و اجحاف است

حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، شامگاه یکشنبه در همایش خطبا و علمای شاخص استان البرز که در آستانه محرم در اردوگاه شهید باهنر کرج برگزار شد، با اشاره به اینکه قشر روحانی موظف هستند در راستای اقامه دین پرچم داری بکنند، گفت: سال‌ گذشته بنا بر تصمیمات ستاد ملی کرونا […]

حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی، رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، شامگاه یکشنبه در همایش خطبا و علمای شاخص استان البرز که در آستانه محرم در اردوگاه شهید باهنر کرج برگزار شد، با اشاره به اینکه قشر روحانی موظف هستند در راستای اقامه دین پرچم داری بکنند، گفت: سال‌ گذشته بنا بر تصمیمات ستاد ملی کرونا در ایام محرم به مساجد و هیأت‌ها ظلم و اجهاف شد که امیدواریم طی سال جاری آن رفتارها تا حدی جبران شود.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور، با بیان اینکه سعی داریم حتی یک لحظه از تعظیم شعائر دین و مکتب امام حسین (ع) کوتاه نیاییم، ادامه داد: راه و روش طلبه‌های مکتوب امام خمینی (ره) همین است، حرکت در مسیر رهبر کبیر انقلاب سرلوحه کارها باید قرار بگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین قمی تصریح کرد: از نخستین جلوه‌های تعظیم شعائر حسینی، فضاسازی صوتی و بصری و همچنین تجربه وقار مشکی پوش بودن شهر است که سال گذشته حدود ۶۰ درصد هیئات مذهبی برنامه برگزار نکردند.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به اینکه سال گذشته نتوانستیم در خور و شایسته به شعائر حسینی دست پیدا کنیم، ادامه داد: نداشتن ایستگاه صلواتی، دسته، نبودن صدای نوحه در خیابان‌ها و … یعنی شعائر حسینی از ما گرفته شده است.

وی با اعلام این درخواست که دهه ابتدایی محرم باید عزاداری علنی صورت بگیرد، اظهار کرد: حداقل جلوه تعظیم شعائر حسینی باید داعی و پیش قراول فضاسازی صوتی و بصری محرمی این شهر باشیم؛ امسال باید مرتب‌تر و با برنامه بهتری نسبت به سال‌های دیگر فضاسازی داشته باشیم.

به گفته این مقام مسؤول استان البرز از جمله استان‌های مهمی است که در سطح کشور دیده می‌شود و اقدامات آن بر دیگر استان‌ها تأثیرگذار خواهد بود.

اخبار مرتبط