رفتن به بالا

رصدخانه فرهنگی اجتماعی سلام دزفول

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳
 • الثلاثاء ۹ محرم ۱۴۴۶
 • 2024 Tuesday 16 July
 • پنجشنبه 4 آبان 1402 - 01:12
 • کد خبر : 3835
 • مشاهده : 241 بازدید
 • پیشخوان
 • چاپ خبر : قدس را چه کسی آزاد می کند؟

رویترز در گزارشی نتیجه می‌گیرد: «اسرائیل هیچ طرحی برای خروج از این بحران ندارد؛ آن‌ها می خواهند هزاران بمب بیندازند و همه چیز را نابود کنند… اما بعد؟» ماجرا از چه قرار است؟ امریکا در تمام فتنه های ۳۰ سال اخیر به دنبال خنثی کردن جبهه مقاومت و تحکیم طرح خاورمیانه اسرائیلی بود. از اشغال […]

رویترز در گزارشی نتیجه می‌گیرد: «اسرائیل هیچ طرحی برای خروج از این بحران ندارد؛ آن‌ها می خواهند هزاران بمب بیندازند و همه چیز را نابود کنند… اما بعد؟»

 • ماجرا از چه قرار است؟ امریکا در تمام فتنه های ۳۰ سال اخیر به دنبال خنثی کردن جبهه مقاومت و تحکیم طرح خاورمیانه اسرائیلی بود. از اشغال عراق تا طرح خاورمیانه جدید و سپس بحران سوریه و فتنه قومی. همه این اتفاقات نهایتاً به تشکیل بزرگترین لشکر چند ملیتی مقاومت ضدصهیونیستی جهان در عراق، سوریه، لبنان، یمن، فلسطین و… انجامید. لشکری در همسایگی اسرائیل، با فاصله های صدها کیلومتری از مرزهای ایران.
 • حماس، جهاد اسلامی در غزه و حزب الله لبنان در شمال سرزمین های اشغالی جمعاً بیش از 200 هزار نیروی ویژه مسلح دارند و در عملیات طوفان الاقصی کمتر از 5 درصد نیروهای تشکیلاتی حماس در غزه استفاده شدند. زمان برای اسرائیل ، وقتی آتش جنگ خاموش باشد، به مثابه مرگ تدریجی است. چون صلح و آرامش به معنای تجهیز مداوم نیرو و امکانات دفاعی در جبهه مقاومت است.
 • استراتژی امام راحل «هر مسلمان یک سطل آب برای غرق کردن اسرائیل» حالا نتیجه داده. امام به جای اینکه جمهوری اسلامی را به نمایندگی از جهان اسلام در مقابل اسرائیل قرار دهد، هزینه مواجهه با اسرائیل را به شکل استعاری در حد یک سطل آب کاهش داد تا آحاد مسلمانان در این مبارزه نقش ایفا کنند. امت اسلامی درمقابل اسرائیل و نه فقط یک یا چند ملت. در تمام این سالها جمهوری اسلامی تلاش کرد فلسطین را اولویت اول جهان اسلام و فاروق جبهه حق و طاغوت نگه دارد.
 • اسرائیل می‌داند جنگ نهایی با ایران، عملاً از صحنه ممکن‌های فوری خارج است. صدها هزار نیروی مسلح غیر ایرانی به نمایندگی از جبهه مقاومت در میدان اند. فلسطین را فلسطینی ها آزاد خواهند کرد، همانطور که لبنان را لبنانی ها آزاد کردند. آنچه انقلاب اسلامی رقم زده است حمایتی است که توان روحی و مادی جبهه مقاومت را بالا برده و اسرائیل را بین دو انتخاب بد گرفتار کرده است: انتخاب صلح و آتش بس که به افزایش مستمر توان جبهه مقاومت و تنگ تر شدن محاصره اسرائیل می انجامد و انتخاب جنگ که هم اجماع جهانی علیه اسرائیل را رقم می زند تا مشروعیت استفاده از بالاترین سطح درگیری برای مقاومت فراهم شود و هم تنش‌های کشنده‌ی داخل سرزمین‌های اشغالی را تا مرز فروپاشی ناگهانی افزایش می‌دهد. انتخابی بین مرگ تدریجی و مرگ دفعی.

عملیات طوفان الاقصی اسرائیل را به مرحله پایانی حیاتش وارد کرده است. طوفان الاقصی از طرفی نشان داد محاصره کامل شده است. انبوه سیمهای خاردار، دیوارهای بلند، حسگرهای حرارتی، دوربینهای امنیتی و.. توان حفظ کیان صهیونیستی را ندارد. و از طرف دیگر نشان دهنده کفایت توان فلسطینی ها برای به پایان رساندن پروژه امریکایی اسرائیل است. «اسرائیل هیچ طرحی برای خروج از این بحران ندارد؛ آن‌ها می خواهند هزاران بمب بیندازند و همه چیز را نابود کنند… اما بعد؟» بعد مانند عقربی که میان آتش گرفتار شده خودش را نیش می زند و می‌کشد.

به قلم: وحید یامین پور

اخبار مرتبط