رفتن به بالا

رصدخانه فرهنگی اجتماعی سلام دزفول

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲
  • الأحد ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۵
  • 2023 Sunday 1 October
  • پنجشنبه 4 خرداد 1402 - 09:52
  • کد خبر : 3436
  • مشاهده : 37 بازدید
  • خبر 3
  • چاپ خبر : بیست پیشنهاد به بهانه چهارم خرداد
مهندس حسین گلستانباغ

بیست پیشنهاد به بهانه چهارم خرداد

هرچند این حقیر همه ساله از کم کاری مسئولین، نسبت به این روز عزیز، منتقد بوده و هستم، لیکن براساس فرمایشات رهبر معظم که هرگاه از موضوعی انتقاد میکنید، بهتر است پیشنهادات اصلاحی نیز بدهید،لذا پیشنهاداتی بشرح زیر ارائه میدهم: ۱-در درجه اول، با توجه به کمرنگ بودن نام دزفول در سطح ملی لذا ضروریست […]

هرچند این حقیر همه ساله از کم کاری مسئولین، نسبت به این روز عزیز، منتقد بوده و هستم، لیکن براساس فرمایشات رهبر معظم که هرگاه از موضوعی انتقاد میکنید، بهتر است پیشنهادات اصلاحی نیز بدهید،
لذا پیشنهاداتی بشرح زیر ارائه میدهم:

۱-در درجه اول، با توجه به کمرنگ بودن نام دزفول در سطح ملی لذا ضروریست بگونه ای سیاستگذاری و عمل نماییم که نام چهارم خرداد به سوم خرداد پیوست شده و برای اغلب پروژه ها-طرحها و مراسم ها در سطح کشور، نام دزفول در کنار نام خرمشهر و بالعکس، قرار گیرد تا کم کم روز چهارم خرداد در کل کشور جابیفتد.
۲-پیگیری جدی به منظور دیدار همه ساله مردم شریف دزفول و خرمشهر با رهبر معظم، همانند شهرهای تبریز-قم-ورامین و امثالهم
۳-در راستای اشتغالزایی جوانان، لازمست همه ساله بمناسبت چهارم خرداد حداقل یک کارخانه تولیدی بزرگ و همچنین یک پروژه بزرگ عمرانی درشهر یامنطقه، کلنگ زنی یا افتتاح و راه اندازی شود.
۴-مردمی کردن برنامه ها ومراسمهای چهارم خرداد از اولویت اول این مناسبت می‌باشد بگونه ای که مدیریت شهرستان، تمرکززدایی اجرای مراسمها را در دستور کار خود قرارداده و مراسمها را ازیک حسینیه یا یک سالن خاص، به اغلب اماکن مختلف شهرها و روستاهای شهرستان ازجمله محلات-مدارس-مساجد- اصناف وغیره هدایت نماید.

۵-برای آشنایی نسل‌های کنونی و آینده، ضروریست نسبت به ساخت یادمان هایی بامعماری مناسب وجذاب در محله ها و مناطقی که موشک یا گلوله توپ یا راکت هواپیما اصابت کرده ویا حداقل نصب تابلوهای بزرگی که میزان خسارت- تعداد و نام شهدا و اطلاعات دیگر درآن قیدگردد. و بهتر است یکی از خانه های موشکی که تعداد زیادی شهید تقدیم نموده بعنوان خانه شهید، بازسازی و برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شود.

۶-برگزاری مسابقات ورزشی چند جانبه و پرطرفدار مانند فوتبال یا کُشتی که در روز چهارم خرداد فینال آن در دزفول برگزار و از صداوسیمای کشور پخش گردد، بطوری که عموم مردم بخصوص جوانان، همه ساله برای روز چهارم خرداد، روزشماری کنند.- درضمن برای برخی از مسابقات ورزشی مطرح در سطح کشور، نام مقاومت دزفول بر روی پیراهن بازیکنان قیدگردد.

۷-شناسایی و دعوت از رزمندگان و جانبازان برجسته و مطرحِ استانهای دیگر که در ایام دفاع مقدس در دزفول و جبهه های آن حضورداشته اند، برای گفتن خاطرات در جمع مردم در اماکن مختلف و جمع آوری خاطرات آنها برای چاپ .

۸-اخذ نظرات مردم بخصوص خانواده معظم شهدا-جانبازان و ایثارگران، از طریق پیامک به صفحه شخصی آنها در مورد چگونگی برنامه ریزی برای چهارم خرداد، که درنهایت، بهترین پاسخها و نظرات از طریق صداوسیما اعلام و به آنها جوایزی اهدا گردد.
۹-دیدار عمومی و فراگیر با خانواده شهدا و جانبازان در منازل آنان توسط مسئولین ومردم، بخصوص نمازگزاران مساجد- اصناف و پایگاههای بسیج.
۱۰-برپایی چندین ایستگاه صلواتی و مردمی در نقاط مختلف دزفول و شهرهای اقماری توسط پایگاههای بسیج -اصناف و مساجد.

۱۱-پاکسازی-چراغانی-اصلاح چاله چوله های تمام معابر دزفول و شهرهای اقماری و روستاها توسط شهرداری‌ها و شوراهای شهروروستا

۱۲-اجرای طرح بزرگ درختکاری در مناطق مستعد اطراف دزفول و شهرهای اقماری

۱۳-پیگیری جهت ملزم نمودن شبکه های مختلف صداوسیمای کشور برای پوشش دادن برنامه ها و اخبار مربوط به روز دزفول

۱۴-برگرداندن مدیریت سد دز به دزفول همانطور که از روز اول ساخت و افتتاح آن تحت پوشش و مدیریت دزفول بوده است.

۱۵-واگذاری مدیریت میدان نفت خیز لب سفید ومیادین اطراف آن به دزفول

۱۶-تصویب نهایی و قطعی طرح جامع دزفول توسط وزیر محترم کشور، براساس مستندات دهه های گذشته.

۱۷-گنجاندن نام و مقاومت مردم شریف-مظلوم و مقاوم دزفول در یکی از درسهای کتب مقطع ابتدایی.

۱۸- برای جلوگیری از برخی تحریفات ،
راه اندازی و رونمایی از یک وب سایتِ مناسب، به منظور بارگذاری تمامی وقایع و مستندات مربوط به احوالات مردم مقاوم دزفول دردوران دفاع مقدس و مستندات مربوط به مناطق عملیاتی اطراف دزفول.

۱۹-استفاده از هنرمندان کشوری برای ساخت فیلم سینمایی یا سریال تلویزیونی در خصوص مقاومت و ایثار مردم دزفول

۲۰-رایزنی با نمایندگان مجلس و شوراهای اسلامی شهرهای مختلف، به منظور نامگذاری یکی از میادین یامعابر شهرها بنام دزفول
والسلام
دزفول- ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ گلستانباغ

اخبار مرتبط