رفتن به بالا

رصدخانه فرهنگی اجتماعی سلام دزفول

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲
  • الإثنين ۲۸ جماد أول ۱۴۴۵
  • 2023 Monday 11 December
  • جمعه 26 اسفند 1401 - 23:36
  • کد خبر : 3261
  • مشاهده : 252 بازدید
  • یادداشت
  • چاپ خبر : سخنی صادقانه با ریاست محترم مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس کشور در راستای جهاد عظیم تبیین و روشنگری و مقابله با تحریف.

باسلام و احترام پس از جنگ تحمیلی نویسندگان محترم حوزه دفاع مقدس برای حفظ و صیانت از جریانات، اتفاقات و حوادث این برهه تاریخی زحمات زیادی کشیده اند اما اکنون نویسندگانی نوقلم پا به عرصه ی این بخش از تاریخ ایثار و مقاومت نهاده اند که اتفاق مبارکی است اما تعداد انگشت شماری از آنان […]

باسلام و احترام

پس از جنگ تحمیلی نویسندگان محترم حوزه دفاع مقدس برای حفظ و صیانت از جریانات، اتفاقات و حوادث این برهه تاریخی زحمات زیادی کشیده اند اما اکنون نویسندگانی نوقلم پا به عرصه ی این بخش از تاریخ ایثار و مقاومت نهاده اند که اتفاق مبارکی است اما تعداد انگشت شماری از آنان دست به تحریف تاریخ یک شهر “دزفول” گذاشته و حتی پا را از این تحریف فراتر و مکان های مهم نظامی و جغرافیایی “دزفول” را در متن هایی که می نگارند و مصاحبه هایی که با شبکه های صدا و سیما دارند با نظر خود به جایی دیگر نسبت می دهند.
حال از ریاست و مسئولان محترم این نهاد”سازمان اسناد دفاع مقدس” انتظار می رود پس از تقدیر از این افراد دوره هایی هم برای این عزیزان مهیا شود تا با جغرافیای جنگ آشنا شوند.
اما این سخن کسی است که تا کنون اگر تالیف زیادی نداشته اما در مورد عملیات ها و جغرافیای جنگ پژوهش زیادی داشته است و دارد. و خود نیز با افتخار فرزند یک رزمنده و جانباز است.
قطعا نویسنده در هر حوزه ای که قلم بزند مجاز است در چهارچوب فکری و فرهنگی خویش قدم بردارد. اما…
*حق ندارد بخش های جعلی که خود و مشاورانش خلق کرده اند را به جای مقاومت بزرگ و بی نظیر مردم دزفول به نسلی که جنگ را ندیده است معرفی نماید.
*او حق ندارد مکان های مهم و حیاتی دزفول را بدون ذکر نام در متن نوشته هایش بیاورد.
*حق ندارد زحمات و تلاش مردم دزفول در جنگ تحمیلی را در بخش های مختلف نادیده انگارد.
*حق ندارد با قلم خود بخش عظیمی از فداکاری رزمندگان دزفول را در نوشته اش انکار کند.
*حق ندارد در کتاب ها و تالیفات بعدی باز این تحریف ها را ادامه دهد.
و….
بپذیرید که مردم شریف و نجیب “دزفول” هیچ وقت آن آتش باران و روزهای حماسه را از یاد نخواهند برد و به فرزندانشان در تمام نسل ها خواهند سپرد چرا که این شهر مقاوم طبق اسناد موجود بیش از تمام شهرهای کشور از لحاظ موشکباران و حملات متعدد هوایی و زمینی صدمه دید و اما خم به ابرو نیاورد و مردمش هیچگاه شهر را ترک نکردند و قطعا روایت خونین دزفول در جنگ نیازی به یادآوری برای آنانی که جنگ را درک کرده اند ندارد.

حال از محضرتان یک سوال دارم اگر تحریف برای فردی مجاز است و باید تقدیر شود…. پس تکلیف امانت قلم برای شهیدان چه می شود؟ و اگر اینگونه نیست باید با چنین افرادی در سطح ملی برخورد شود.

سخن بسیار است…

و من الله التوفیق و علیه التکلان

سیده رقیه آذرنگ
۲۴اسفندماه ۱۴۰۱

اخبار مرتبط