رفتن به بالا

رصدخانه فرهنگی اجتماعی سلام دزفول

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲
  • الإثنين ۵ رمضان ۱۴۴۴
  • 2023 Monday 27 March
تکریم از مادران و همسران شهدا با حاشیه هایی همراه بود

مراسم شهدا بدون شماهم نورانی است

روز گذشته با فرارسیدن روز تکریم مادران و‌همسران شهدا و همزمان با سراسر کشور، مراسمی تحت همین عنوان و‌ به همت ستادی تحت عنوان ستاد برگزاری مراسم تکریم مادران و همسران شهدا و با محوریت بنیادشهید دزفول و البته با همکاری مخلصانه و مجدانه نیروهای جبهه فرهنگی دزفول و قرارگاه صاحب الامر در حسینیه ثارالله […]

روز گذشته با فرارسیدن روز تکریم مادران و‌همسران شهدا و همزمان با سراسر کشور، مراسمی تحت همین عنوان و‌ به همت ستادی تحت عنوان ستاد برگزاری مراسم تکریم مادران و همسران شهدا و با محوریت بنیادشهید دزفول و البته با همکاری مخلصانه و مجدانه نیروهای جبهه فرهنگی دزفول و قرارگاه صاحب الامر در حسینیه ثارالله برگزارشد.

اما در کمال ناباوری و‌علیرغم هماهنگی های صورت گرفته، برخی از مسئولین که ماموریت اصلی آنها تکریم شهدا و ارزش های انقلاب است، از حضور‌در مجلس مادران و همسران شهدا، اسوه های صبر و ایثار سرباززدند.

یکی از این مسئولان یک روز قبل از برنامه با اعتراض نسبت به اینکه وی بعنوان سخنران این برنامه انتخاب نشده است، اعلام می کند که بدلیل بیماری در این برنامه شرکت نخواهدکرد.

یکی دیگر از این آقایان هم دقایقی قبل از شروع برنامه، بدلیل اینکه پرچم سازمان متبوع وی در محل برنامه قرارنگرفته، سالن برنامه را ترک و یکی از مهمترین آیتم های این برنامه را کنسل می کند.

باوجودی که تمامی مسئولین شهرستان برای حضور در این برنامه و میزبانی از ۱۲۰ همسر و مادر شهید، دعوت شده بودند، تنها مسئولینی که بدون چشم داشت در این مراسم حضور یافتند، فرماندارمحترم، سرپرست اموزش و‌پرورش، جانشین سپاه، آدینه عضو شورای شهر و رئیس بنیادشهید بودند.

درخصوص این اتفاقات نکاتی چند قابل طرح است:

نورانیت محافل شهدا با حضور مادران آنها و البته حضور معنوی ارواح طیبه شهدا در مجالس شان، رقم خورده و راهیان طریق معرفت، برای رهایی از گمراهی، باید راه از این راهنمایان بگیرند که امام ما گفت: «شهدا شمع محفل بشریت اند»وعدم حضور اقایان، جز سلب توفیق ایشان، ضربه ای به مراسم شهدا نخواهد زد.

دهن کجی و‌ بی احترامی به پدران، مادران، همسران و مجالس شهدا در شهری که طلایه دار پایتخت مقاومت و پایداری و معراج ۲۶۰۰ شهید گلگون کفن دفاع مقدس است، از سوی هر فردی صورت بگیرد، گناهی نابخشودنی است و این فرد لیاقت کمترین مسئولیتی در شهرشهدا را ندارد.

رسالت نهادهای مختلف درجمهوری اسلامی پاسداری از ارزش های والای انقلاب اسلامی و در راس آنها پاسداشت مقام شهدا و گرامیداشت ‌مادران و همسران شهداست. چگونه می شود که بجای اداء وظایف خود در قبال شهدا، بدنبال مطرح کردن نفسانیت و حفظ جایگاه خود هستید؟

مگر‌نه اینکه همه ما در قبال شهدا وظیفه داریم؟ چگونه است که هنوز که هنوز است، همسر و خواهر شهید در قبال انقلاب و ارزش های آنها ابراز وظیفه و مسئولیت می کنند، و برای اداء تکلیف خود را به آب و آتش می زند، اما شماها که عمری است سر سفره انقلاب و شهدا آبرویی برای خود دست و پا کرده اید، اینگونه خود را صاحب حق می دانید و برای حضور در مجلس شهید که کمترین وظیفه شماست، شرط و‌شروط میگذارید؟؟؟

بعنوان اخرین بار تذکر خواهیم داد و در صورت تکرار این بی حرمتی، نام این اشخاص را به رسانه ها و عموم مردم شریف اعلام خواهیم کرد و آن روز دیگر این اقایان در این شهر جایگاهی نخواهند داشت‌.

بیدار دز

اخبار مرتبط