رفتن به بالا

رصدخانه فرهنگی اجتماعی سلام دزفول

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰
  • السبت ۱۶ ربيع أول ۱۴۴۳
  • 2021 Saturday 23 October
  • شنبه 19 تیر 1400 - 21:41
  • کد خبر : 2310
  • مشاهده : 39 بازدید
  • یادداشت
  • چاپ خبر : یادداشت خسروپناه نسبت به وضعیت فرهنگی و اخلاقی تفرجگاه ها و باغ ویلاهای شهرستان دزفول

بسم الله الرحمن الرحیمكُنتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّهِمدیران و جوانان انقلابی شهرستان دزفول سلام علیکممتاسفانه مشکلات اقتصادی آنقدر جامعه را گرفتار کرده که باعث غفلت از آسیب های فرهنگی شده ایم و گاهی هم بی تدبیری و بی غیرتی فرهنگی. وضعیت باغ ها و ساحل رودخانه دزفول، مظهر […]

بسم الله الرحمن الرحیم
كُنتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ
مدیران و جوانان انقلابی شهرستان دزفول سلام علیکم
متاسفانه مشکلات اقتصادی آنقدر جامعه را گرفتار کرده که باعث غفلت از آسیب های فرهنگی شده ایم و گاهی هم بی تدبیری و بی غیرتی فرهنگی.

وضعیت باغ ها و ساحل رودخانه دزفول، مظهر رفتارهای غیر اخلاقی و نارضایتی متدینان شهرستان دزفول شده است. هر چند تلاشهای فراوانی انجام شده اما چند توصیه مجرب این مسکین شاید برای دلسوزان مفید باشد:
۱. بی شک، اسلام با شادی مشروع موافق است و باید متولیان فرهنگی، زمینه تحقق آن را برای مردم فراهم کنند تا خشکه مقدس بازی عده ای، تصویر عبوسی از اسلام درست نکند.
۲. مسایل فرهنگی در دنیای معاصر بسیار پیچیده و حل آنها محتاج روش علمی و شرعی است. دوستان دلسوز از تسویه حساب های گروهی و تهدید علیه مسئولان خدوم پرهیز نمایند و با وحدت و همدلی به حل مسایل فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی بپردازند.
۳. شورای فرهنگ عمومی با ریاست امام جمعه محترم، نقشه توسعه فرهنگی و اصلاح وضعیت موجود را تدوین کرده و تصویب برسانند و به مردم شهید پرور دزفول ابلاغ نمایند.
۴. متولیان قضایی و انتظامی دزفول در حفظ شؤون اسلامی مطابق قوانین مصوب جمهوری اسلامی بر این وضعیت نظارت و برخورد کنند و گزارش آن را به مردم شهید پرور دزفول برسانند.
۵. روحانیت و جوانان انقلابی با رویکرد فرهنگی در این مناطق حضور یابند و با تشکیل گروه های جهاد فرهنگی و آتش به اختیار و عقلانیت اسلامی، فعالیت فرهنگی داشته باشند و البته نهادهای مختلف از جمله بسیج و سپاه و حوزه علمیه و فرمانداری و شهرداری باید حمایت شایانی از این عزیزان داشته باشند.
۶. در پایان خودم و همه شما را به عمل به آیه پایانی سوره مبارکه آل عمران سفارش می کنم.
«يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اصْبِرُوا وَصَابِرُوا وَرَابِطُوا وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ»

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
عبدالحسین خسروپناه دزفولی
ارادتمند مردم مقاوم شهرستان دزفول ۱۸ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط